Młoda Polka nagrodzona w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II • Aktualności • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » Aktualności » Młoda Polka nagrodzona w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II
MS (1)

Młoda Polka nagrodzona w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II

31 października 2017, 10:06

Otylia Korczak, uczennica ze Świątnik Górnych, zajęła drugie miejsce w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II w kategorii Junior Skywalkers.

Konkurs zakończył się pod koniec września i cieszył się dużą popularnością wśród uczniów europejskich, a szczególnie polskich szkół. Z 2829 nadesłanych prac z 31 krajów aż 528 było z Polski. Zgłoszenia konkursowe oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: Junior Skywalkers oraz Senior Skywalkers.

Ideą Odysseus II jest promowanie wśród młodych ludzi badań kosmicznych i technologii związanej z odkrywaniem przestrzeni kosmicznej. Założenia projektu są realizowane poprzez serię aktywności edukacyjnych łączących teoretyczne badania naukowe z eksperymentowaniem.

Projekt Odysseus II rozpoczął się 1 stycznia 2015 r. i będzie trwać przez 3 lata. Finansuje go Unia Europejska w ramach programu Horizon 2020 Research and Innovation. Uczestniczy w nim 14 europejskich instytucji z 11 krajów. Na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii projekt koordynuje Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Źródło: cbk.waw.pl

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej