Nowo wybudowana szkoła w Podgórzynie oficjalnie otwarta. • Aktualności • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » Aktualności » Nowo wybudowana szkoła w Podgórzynie oficjalnie otwarta.
Szkoła w Podgórzynie (1)

Nowo wybudowana szkoła w Podgórzynie oficjalnie otwarta.

10 czerwca 2019, 10:05 | W regionie
8 czerwca br. Minister Marzena Machałek uczestniczyła w oficjalnym otwarciu nowo wybudowanej Szkoły Podstawowej w Podgórzynie im Orła Białego. To najnowocześniejsza w powiecie jeleniogórskim placówka, w której mogą odbywać się zajęcia wspomagające rozwój dziecka. Jest tu w pełni wyposażona sala sensoryczna, gabinet logopedy i biofeedbacku. Od września będzie się w niej uczyć nieco ponad 350 uczniów. Placówka cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród rodziców dzieci z sąsiednich miejscowości, nie tylko ze względu na nowoczesność obiektu, ale również za najlepsze wyniki edukacyjne w powiecie. W placówce znajdują się również oddziały przedszkolne.
Otwarciu towarzyszyły występy artystyczne dzieci, przedszkolaki tańczyły a uczniowie starszych klas śpiewali, grali i recytowali wiersze..
Minister Marzena Machałek pogratulowała wszystkim zaangażowanym w budowę szkoły. Szczególne podziękowania skierowała do Wójta Gminy Podgórzyn Pana Mirosława Kaleta, Pani Dyrektor Anety Wateborskiej, oraz do całego grona pedagogicznego, rodziców i uczniów, gratulując determinacji, siły i szybko zrealizowanego przedsięwzięcia.
Szkoła w Podgórzynie (2)Szkoła w Podgórzynie (3)Szkoła w Podgórzynie (4)Szkoła w Podgórzynie (5)Szkoła w Podgórzynie (6)Szkoła w Podgórzynie (7)Szkoła w Podgórzynie (8)