Wizyta w kamiennogórskim szpitalu • Aktualności • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » Aktualności » Wizyta w kamiennogórskim szpitalu
M. Machałek w kamiennogórskim szpitalu (1)

Wizyta w kamiennogórskim szpitalu

4 czerwca 2019, 10:47 | W regionie

3 czerwca br. w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister edukacji Marzeną Machałek i starosty kamiennogórskiego Jarosława Gęborysa.

Konferencja była poświęcona aktualnej sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza w kamiennogórskim szpitalu. Marzena Machałek poprzez media zwróciła się do mieszkańców mocno zaniepokojonych sytuacją szpitala i zapewniła, że wraca on do normalnego funkcjonowania. Wiceminister stwierdziła, że szpital kamiennogórski funkcjonuje dobrze i nie jest zagrożony ani z przyczyn finansowych, ani złego funkcjonowania. W szpitalu wystąpił problem kadrowy, z którym boryka się również bardzo wiele jednostek w kraju.

Wiceminister apelowała, aby z tego problemu nie robić polityki i nie tworzyć wrażenia, że kamiennogórski szpital upada. Zła opinia może przyczynić się do jeszcze większych problemów. Problemy są i będą w służbie zdrowia i trzeba je będzie rozwiązywać, ale nie wolno tworzyć atmosfery grozy.

Wiceminister zapewniła, że nie ma najmniejszych wątpliwości, że kamiennogórski szpital funkcjonuje dobrze i powinien dobrze funkcjonować nadal, bowiem nie ma żadnych planów jego likwidacji.

Kamienna Góra w związku z inwestycją w drogę S3 będzie się rozwijać, a szpital jest bardzo potrzebny geograficznie. Wiceminister stwierdziła, że jest w stałym kontakcie z osobami decyzyjnymi i mogącymi wspierać szpital.

Po konferencji prasowej wiceminister ze starostą odwiedzili personel i pacjentów szpitala, a także omówili problemy z prezes Barbarą Kosak.


M> Machałek w Kamiennogórskim szpitalu (2)M> Machałek w kamiennogórskim szpitalu (3)Konferencja prasowa (4)M.Machałek w kamiennogórskim szpitalu (5)Konferencja prasowa (6)