O mnie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » O mnie
Z mównicy (1)

Kim jestem

Jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu jeleniogórsko – legnickiego, członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2017 roku objęłam stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Zawodowo i prywatnie związana jestem z Dolnym Śląskiem, regionem jeleniogórskim i kamiennogórskim. Od uzyskania mandatu poselskiego także z Warszawą. Swoją karierę zawodową wiążę z edukacją i samorządem.

Oświata i edukacja

W trakcie studiów z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim związałam się z Jelenią Górą. W cieplickim szpitalu urodziłam syna Mateusza. Następnie zamieszkałam w Kamiennej Górze.

W latach 1983 – 2006 pracowałam jako nauczyciel, a w 2006r. zostałam powołana na stanowisko Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty. Od zawsze jednak czułam potrzebę działania na rzecz innych i chętnie angażowałam się w działalność społeczną na rzecz lokalnych wspólnot. Jako animator kultury prowadziłam zajęcia dla dzieci.

Samorząd

W latach 80-tych zaangażowałam się w działalność „NSZZ Solidarność”. Byłam delegatem na Walny Zjazd Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania. Zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej skłoniło mnie do startu w wyborach samorządowych. W latach 1998-2002 byłam radną, pełniłam też funkcję zastępcy burmistrza Kamiennej Góry ds. oświaty i polityki społecznej. W wyborach samorządowych w 2006r. uzyskałam mandat radnej Sejmiku Wojewódzkiego.

Parlament

5 grudnia 2006 roku złożyłam ślubowanie poselskie. Pełnienie funkcji parlamentarzysty jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, niosącym wiele satysfakcji i radości. W wyborach w 2007r. po raz drugi uzyskałam mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W marcu tego samego roku zostałam wiceprezesem legnicko-jeleniogórskiego Zarządu Okręgowego PiS.

W Sejmie zasiadam w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Mniejszości Etnicznych, Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

W grudniu 2009r. na wniosek Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych Rada Miejska Jeleniej Góry przyznała mi zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Jelenia Góra.

Zainteresowania i pasje

Wspieram działalność organizacji chrześcijańskich. Swój wolny czas spędzam wśród przyjaciół. Uwielbiam dobrą literaturę oraz kino. U ludzi cenię szczerość i poczucie humoru.

W oczach innych

"Polska potrzebuje ludzi sumienia. Potrzebuje ludzi odważnych i pracowitych. W jaki sposób Marzena, delikatna i krucha kobieta, łączy to w sobie? Gorąco popieram jej decyzję kandydowania na posła z listy PiS-u. W parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej powinny być takie kobiety." - Dorota Czudowska, Dyrektor Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w Legnicy, senator IV kadencji

"Znam Marzenę od lat. Zawsze podziwiałem jej determinację, siłę i zaangażowanie. Świetnie sprawdziła się, zarówno jako samorządowiec, jak i parlamentarzysta. Tacy ludzie jak Marzena potrzebni są Polsce." - Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP

"Otwarty umysł, konsekwencja, sumienność - to cechy, którymi powinien charakteryzować się współczesny parlamentarzysta i tego z całą pewnością Marzenie Machałek nie brakuje. Jest osobą bardzo odpowiedzialną, dynamiczną, doskonale orientującą się w problemach kraju, regionu oraz małych, lokalnych społeczności. Wielokrotnie dała się również poznać jako osoba kompetentna, mająca świetne rozeznanie w potrzebach wielu grup zawodowych i społecznych." - Piotr Roman, Prezydent Bolesławca, Prezydent Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa

"Marzenę Machałek znam od wielu lat. Dała się poznać jako osoba aktywna zawodowo i społecznie. Marzena to inteligentna i sympatyczna kobieta, zawsze gotowa udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Z dobrym skutkiem podejmuje tematy regionalne, warto chociażby wspomnieć sprawę budowy wyciągu narciarskiego w Szklarskiej Porębie." - Senator Tadeusz Lewandowski

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu (2)Konwencja Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Marciszów - Dożynki Gminne (8)Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013 (9)Krzeszów (10)1 (11)