Mój region • W regionie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » W regionie » Mój region
Galeria (1)

Mój region

Moja działalność poselska skupiona jest przede wszystkim na obszarze dawnego województwa jeleniogórskiego. Z tą częścią okręgu zresztą jestem związana życiowo. Przygraniczne położenie, wyjątkowe walory turystyczne i krajobrazowe oraz niezwykłe bogactwo kulturowe regionu czyni go wyjątkowym.

Okręg legnicko-jeleniogórski obejmuje swoim zasięgiem obszar dwóch dawnych województw: legnickiego i jeleniogórskiego. W jego skład wchodzi 12 powiatów, 35 miast, w tym dwa miasta na prawach powiatu - Jelenia Góra i Legnica oraz 77 gmin. Legnicka, północna część okręgu, w której leżą takie miasta jak Lubin, Głogów i Polkowice jest bardziej uprzemysłowiona. Znajdują się tu duże zakłady pracy, kopalnie i huta miedzi należące do KGHM. Z kolei jeleniogórska część okręgu, południowa, to obszar o sporym potencjale turystycznym. Za wyjątkiem Worka Turoszowskiego jest to region o niewielkim uprzemysłowieniu i dużym rozproszeniu podmiotów życia społecznego i gospodarczego. Największą szansą jego rozwoju są dalsze inwestycje w szeroko rozumianym sektorze turystycznym. Karkonosze i Góry Izerskie odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów. Dalsza poprawa dostępności komunikacyjnej, rewitalizacja linii kolejowych oraz rozbudowa infrastruktury komunalnej, to niezbędne warunki dalszego rozwoju regionu.

W całym okręgu widoczny i odczuwalny jest proces odpływu młodych i wykształconych ludzi do większych aglomeracji oraz marginalizacja regionu. Zatrzymanie oraz odwrócenie tych niekorzystnych trendów, to największe wyzwanie.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Ratusz (6)Ratusz (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)kamiennogórski zalew (11)kamiennogórski zalew (12)kamiennogórski zalew (13)Galeria (14)kamiennogórski zalew zimą (15)kamiennogórski zalew zimą (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Kamiennogórski zalew latem (21)Galeria (22)Plac Grunwaldzki (23)ul. Karola Miarki (24)Galeria (25)Budynek ZUS-u przy ul. Wojska Polskiego (26)Plac Grunwaldzki (27)Osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Cisowej i Świerkowej (28)Widok Kamiennej Góry z oddali (29)Widok Kamiennej Góry z oddali (30)Widok Kamiennej Góry z oddali (31)Galeria (32)Stadion sportowy przy ul. Juliusza Słowackiego (33)Stadion sportowy przy ul. Juliusza Słowackiego (34)Galeria (35)Galeria (36)Rynek w Kamiennej Górze (37)Zabytkowe sukiennice prowadzące do Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego (38)Rynek w Kamiennej Górze (39)Rynek w Kamiennej Górze (40)Rynek w Kamiennej Górze (41)Rynek w Kamiennej Górze (42)Rynek w Kamiennej Górze (43)Rynek w Kamiennej Górze (44)Rynek w Kamiennej Górze (45)Kościół pw. Świętego P
iotra i Pawła (46)Kościół pw. Matki Bożej Różancowej (47)Kościół pw. Matki Bożej Różancowej (48)Kościół pw. Matki Bożej Różancowej (49)Kościół pw. Matki Bożej Różancowej (50)Kościół pw. Matki Bożej Różancowej (51)Mpka okregu jeleniogórsko - legnickiego (52)