Przywrócenie wieku emerytalnego • W regionie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » W regionie » Przywrócenie wieku emerytalnego
Wiek emerytalny (1)

Przywrócenie wieku emerytalnego

3 października 2017, 14:57 | W regionie
Od 1 października zostanie przywrócony wiek emerytalny. Wynikiem czego, 60-letnie kobiety i 65-letni mężczyźni będą mogli składać wnioski o przejście na emeryturę. O tym i o szczegółach wprowadzanej ustawy, poinformowała Premier Beata Szydło.

Polityka rządu PiS to przywracanie sprawiedliwości. Potrafimy dbać o finanse publiczne, pod naszymi rządami budżet ma się doskonale, walczymy z patologiami, wywiązujemy się ze swoich obietnic wyborczych. Polacy nam zaufali i nie zawiedziemy ich - powiedziała Premier Szydło na antenie TVP Info.

Dodała, że od teraz Polacy znów mają wybór, kiedy chcą przejść na emeryturę.

- Ci, którzy będą czuli się na siłach, mogą pracować dłużej, natomiast ci, którym nie pozwala na to zdrowie lub sytuacja rodzinna, będą mieli prawo przejść na emeryturę - oznajmiła.

Podkreśliła, że w przyszłości Rząd PiS chce zwiększyć nakłady na służbę zdrowia.

- Zmiany w służbie zdrowia muszą być przemyślane i wprowadzane stopniowo. Sieć Szpitali oraz rozszerzenie dotyczące dodatkowej pomocy na SOR mają spowodować zmniejszenie kolejek - stwierdziła.

Poinformowała, że kołem zamachowym polskiej gospodarki stał się program Rodzina 500 Plus, a programem, który czeka na pełną realizację, a który został już wdrożony, jest Mieszkanie Plus.

- Program rusza, ma w tej chwili dobre perspektywy. Życzyłabym sobie, by tempo jego realizacji przyspieszyło, bo od tego programu zależy bardzo wiele - powiedziała Premier Beata Szydło.