Sukces polskich licealistów na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej • W sejmie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » W sejmie » Sukces polskich licealistów na Międzynarodowej Olimpiadzie…
olimp (1)

Sukces polskich licealistów na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej

9 sierpnia 2017, 16:33 | W regionie

W Teheranie zakończyła się 29. Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna (IOI 2017). Znakomicie zaprezentowali się na niej polscy uczniowie, którzy ze stolicy Iranu przywiozą cztery medale – dwa złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Najlepszy wynik spośród naszych uczniów uzyskał Mariusz Trela z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. W ogólnej klasyfikacji uplasował się na 12. miejscu i zdobył złoty medal. To kolejny sukces ucznia krakowskiego liceum na międzynarodowych zawodach przedmiotowych rozgrywanych podczas tegorocznych wakacji. W połowie lipca Mariusz Trela wywalczył złoty medal na 24. Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2017) w Lublanie, a kilka dni później został uhonorowany złotym krążkiem na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO 2017) w Rio de Janeiro.

Doskonały rezultat w stolicy Irnau osiągnął również uczeń wrocławskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej – Anadi Agrawal, który znalazł się w gronie najlepszych młodych informatyków na świecie i także wywalczył złoto. Medale na 29. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej zdobyli ponadto przedstawiciele XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Stanisław Strzelecki został nagrodzony srebrnym, a Jan Olkowski brązowym medalem.

Zarówno Anadi Agrawal, jak i uczniowie warszawskiego liceum z powodzeniem reprezentowali Polskę podczas lipcowego konkursu w Słowenii. Anadi – podobnie jak Mariusz Trela – zdobył złoty medal, zaś Jan i Stanisław zostali nagrodzeni srebrnymi krążkami.

Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna to coroczny konkurs organizowany dla uczniów szkół średnich z różnych państw świata. Każdy kraj jest reprezentowany przez czterech zawodników, którzy przez dwa dni rozwiązują zadania konkursowe.

Celem zawodów jest promowanie utalentowanych młodych ludzi interesujących się informatyką, a także nawiązywanie kontaktów w środowisku uczniów i pedagogów zajmujących się nauczaniem tego przedmiotu. Na olimpiadzie w Teheranie Polskę reprezentowali laureaci krajowej 24. Olimpiady Informatycznej.

Nagrodzonym licealistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych – nie tylko informatycznych – sukcesów.

Foto: http://ioi2017.org/

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Olimp (2)Olimp (3)Olimp (4)