Wizyta minister Anny Zalewskiej w Baku – 41. Światowa Konferencja Skautowa • W sejmie • Marzena Machałek - Poseł na Sejm RP z okręgu jeleniogórsko – legnickiego

Strona główna » W sejmie » Wizyta minister Anny Zalewskiej w Baku – 41. Światowa Konferencja…
Baku 1 (1)

Wizyta minister Anny Zalewskiej w Baku – 41. Światowa Konferencja Skautowa

19 sierpnia 2017, 18:40 | W regionie

W dniach 14-17 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w 41. Światowej Konferencji Skautowej w Baku.

Głównym celem wizyty szefowej MEN w Azerbejdżanie było wsparcie polskiej kandydatury do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Światowe Jamboree Skautowe to największe tego typu wydarzenie skupiające kilkadziesiąt milionów młodych ludzi w wieku 14-17 lat w ramach Światowej Organizacji Ruchu Skautowego. Pełnienie funkcji gospodarza międzynarodowego zlotu to wielkie wyróżnienie dla danego kraju i możliwość promocji na całym świecie.

Kandydaturę Polski reprezentował Związek Harcerstwa Polskiego. 10-minutowa prezentacja Polski na scenie poprzedzona była wieloletnimi przygotowaniami możliwymi dzięki współpracy ZHP z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej i przedstawicieli miasta Gdańska. Nasze wystąpienie wsparł artystycznie dziecięcy zespół „Małe Skrzypeczki” z Kielc.

Ostatecznie, w wyniku głosowania, Światowa Konferencja Skautowa WOSM zdecydowała, że Światowe Jamboree Skautowe w 2023 r. odbędzie się w Korei Południowej. ZHP ubiegało się o organizację zlotu w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej.

Baku 2 (2)Baku 3 (3)Baku 4 (4)