Święto Policji

W dniu 19 lipca br. w Zamku Grodziec odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Złotoryjscy policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe a pracownicy cywilni wyróżnienia za ich wzorową pracę oraz zaangażowanie w funkcjonowanie jednostki. W uroczystości oprócz mnie udział wzięli:  mł. insp. Robert Frąckowiak- Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, przedstawiciele samorządów oraz instytucji, inspekcji i stowarzyszeń na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi.

Od 102 lat polska Policja służy obywatelom, chroni nasze życie i zdrowie, stoi na straży porządku prawnego i publicznego. Służba w jej szeregach ma charakter nadzwyczajnej rangi dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej i jej mieszkańców. Policjant to zawód wielkiego zaufania społecznego, darzony szacunkiem i życzliwością. Być policjantką, policjantem – to, przede wszystkim, być człowiekiem prawym, czyli nie tylko przestrzegać prawa, ale także nosić w sobie umiłowanie sprawiedliwości. 

Dziękuję Państwu za świadectwo codziennego patriotyzmu oraz podejmowanie nierzadko heroicznych wyzwań. Wasza związana z wielką odpowiedzialnością praca przepełniona jest odwagą i bohaterstwem. Niejednokrotnie podejmujecie działania, narażając własne życie i zdrowie. Wzbudzacie szacunek i niekwestionowaną dumę. 

W tym pięknym i szczególnym dniu Wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę, abyście pielęgnowali ideały, którym obiecaliście służyć, odczytywali je wciąż na nowo, a przede wszystkim doświadczali ludzkiej wdzięczności i życzliwości w swojej codziennej pracy.